Yangın Battaniye İmalatı

Yangın Battaniye İmalatı

Libra7, iç piyasa ve dış piyasa için yangın battaniyesi imalatı yapmaktadır. Üretimini yapmış olduğumuz yangın battaniyeleri asbest içermez. Cam elyaf kumaştan CE ve TSE standartlarında üretilerek ihraç edilmektedir. Yangın battaniyelerimiz yerel ve endüstriyel kullanım için çanta içerisinde sunulmaktadır. Kullandığımız özel kumaş sayesinde bölgenin oksijen ile temasını keserek, küçük yangınları büyümeden söndürmektedir.

Yangın Battaniyesi İmalatı
Yangın Battaniyesi İmalatı

Libra7 Yangın Battaniyesi yangın çıkma riski bulunan tüm ortamlarda yangın battaniyesinin bulunması gerekir. Yangın (ilk başlangıç anında) söndürmede; yangının hava ile bağlantısının kesilerek söndürülmesinde, yangından kaçış anında ve yangın anında öncelikli ve önemli malzemelerin kurtarılmasında kullanılır. Yangın battaniyesi özel dokulu bir kumaştan üretilir. Yanan yerin üzerine atıldığı zaman hava ile teması keser ve yangını söndürür. Hava yangının büyümesindeki en önemli nedenlerden biridir. Yangın hava almadığı zaman kısa sürede söner. Yangın battaniyesi aynı zamanda yanan alandan kaçmak için de kullanılır. Yangından kaçış sırasında, yanan parçaların koparak doğrudan canlıları etkileme ihtimali yüksektir. Yangın battaniyesi altına girerek bunların etkisinde kalmadan ortamdan uzaklaşılabilir. Yangın battaniyesinin yanmayan özel bir yapısı vardır. Oysa ki birçok kumaş yangın sırasında çabucak alev alır. Yangın battaniyesinin kullanım şekli yangının kapladığı alana göre değişiklik gösterir.

Libra7, Yangın Battaniyesinin kenarlarında bulunan tutma cepleri sayesinde, yangından kaçış anında veya yangınların söndürülmesinde kolaylık sağlar. Duvara asılabilir çantası sayesinde acil yangın durumlarında yangın battaniyesine çok hızlı ulaşılabilir. İnsanların yangın eğitimi alması çok önemli. Pek çok kişi yangın battaniyesi nedir bunu bile bilmiyor. Eğer bu konuda bu nitelikte ürünü değerlendirmek isterseniz, elbette cankurtaran ve insan sağlığını koruyan bir ürün modeli karşınıza çıkacaktır. Son derece nitelikli ve özellikli ürün sayfalarımızda size sunulmuştur. Ürün özellikleri hakkında detaylı bilgileri buradan görebilirsiniz.

Boyutlar ; Yangın battaniyesi çeşitli boyutlarda imal edilerek yangınlarda azami fayda sağlaması için imal edilmektedir.

  • 100 x 100 cm
  • 120 x 120 cm
  • 120 x 180 cm
  • 150 x 180 cm
  • 150 x 200 cm
  • 200 x 200 cm

 

Talebe göre 6 farklı boyutta imalat ettiğimiz ürünlerimizi Ortadoğu ve Avrupa ülkelerine ihraç ediyoruz. Asbest içermeyen, yüksek ısıya dayanıklı cam elyaf kumaştan üretilen Yangın Battaniyelerimiz, TS EN 1869 sertifikasına sahiptir. Yangın battaniyelerimiz, fabrika, okul, hastane, otel, akaryakıt istasyonları gibi her türlü imalat ve ticari işletmelerde en çok talep edilen ürünlerimizdendir. Tedarik etmek istediğiniz zaman uygun fiyatlar bu konuda size katkı sağlayacaktır. Özellikle yanmaz özelliği ve ısıyı geçirmez avantajı ile birlikte, küçük büyük herkes için hayat kurtaran bir tercih burada karşımıza çıkmaktadır.

Yangın Battaniyesi İmalatı
Yangın Battaniyesi İmalatı

Yangın Battaniyesi Ürün Özellikleri
- İthal düz dokuma tip cam elyaf kumaştan üretilmiştir
- Yanmakta olan bölgeden kaçış ve kurtarma işlemleriyle,
- Yanan malzemelerin üstüne atarak söndürme amacıyla kullanılır
- Örtünün her iki ucunda tutma halkaları bulunur.
- Kullanıcı bu tutma halkalarını kullanarak örtüyü kolayca açabilir
- Taşıma çantası ile duvara asma ya uygundur.

Ülkemizin pek çok yerinde yangın haberleri çok sık duyuluyor. Yangınlarda hayatını kaybeden çok sayıda insan var. Aslında yangın yaralanmaları da çok büyük bir sorun oluşturmaktadır. Yangın battaniyesinin önemi nedir dediğimizde, özellikle insanların bu konuda kullanacağı pratik bir seçenek, elbette çok önemli bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kullanışlı, pratik ve avanta tercih seçeneği, acil durumlarda insanların ihtiyacını karşılamaktadır. Bazı durumlarda sedye şeklinde kullanmak, bazı durumlarda ise ateşe karşı dayanıklı bir koruyucu vazifesi elde etmek bu ürünle birlikte mümkün olmaktadır. İnsanların tercih etmiş olduğu bu kaliteli ürün seçenekleri, yeri geldiği zaman oluşturduğu muazzam çözümlerle birlikte çok faydalı bir ürün alternatifi olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Yangın Battaniyesi Kullanımı

Öncelikle belirtmek gerekir ki, yangın battaniyesi doğrudan yangın söndürmeye yaramaz. Daha çok yangından korunmaya ve küçük yangınları ortadan kaldırma ihtiyaçları için vardır. Küçük alevlerde, alevin üzerine atılan battaniye yangının büyümesini önler. Böylece maddi ve manevi hasarlar en aza iner. Yangından kaçma ihtiyacı olduğu zamanlarda da kullanılır. Yangın battaniyesi kullanımı oldukça basittir. Battaniye satın alındığı zaman içerisinde nasıl kullanılacağına dair detaylar da bulunur. Bu kullanım talimatlarını izleyerek yangın sırasında maksimum güvenlik sağlanır.

Yangın Battaniyesinin Önemi

Gerek iş güvenliği, gerekse kişisel güvenliği sağlama açısından yangın battaniyesi yangın tüpleri kadar önemlidir. Yangın riski olsun olmasın bütün işletmelerin yangın battaniyesi sahibi olmaları gerekir. Yanmaz battaniye olarak da bilinen bu ürünler, iş güvenliğini sağlayan unsurlardan biridir. Yangın battaniyeleri sadece iş yerleri için kullanıma sunulmaz. Evler için de yangın battaniyelerinin alınması avantaj sağlar.

Küçük bir yangın sırasında battaniyeyi yanan alanın üzerine doğrudan örterek yangın söndürülür. Yangın söndürme işini başka malzemelerle bilinçsizce yapmak çoğu zaman yangının daha da büyümesine neden olur. Yangın battaniyeleri üretiminde kaliteli malzemelerin kullanılması bu battaniyelerin etkisini de artırır. Bu da demek oluyor ki battaniyelerin temin edildiği yer de en az kendisi kadar önem taşır. Battaniye ne kadar kaliteli olursa, etkisi de o kadar yüksek olur.

Tags